Новини
Национална седмица на четенето
На 7.12.2015 г. учениците от 4а клас Юрий Валериев и Станислав Руменов посетигха ЦДГ "Слънце" с г-жа Мария Семова и г-жа Надя Алексиева. Тяхното посещение бе свързано с отбелязване на Националната седмица на четенето. Учениците завладяващо четоха приказки на малчуганите.

Повече снимки може да откриете в галерия.
Национална седмица на четенето
На 7.12.2015г. в Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" стартира Национална седмица на четенето. Беше проведена анкета "Аз чета..." с учениците от пети до осми клас. Получените резултати са обобщени.
Kоледната елха
На 1 декември грейна коледната елха на училището - красива и блестяща, украсена от малките първокласници. Всички те си пожелаха много подаръци и весело настроение за Коледа и Нова година.
Повече снимки може да откриете в галерия.
Антиспин кампания
Антиспин кампанията в нашето училище започна още в началото на седмицата с табло, посветено на борбата с коварната болест СПИН. На 1 декември учениците от VIIа, VIIб и VIIIа клас се срещнаха с представители на Младежкия български червен кръст (МБЧК), с които обсъдиха в непринудена беседа проблемите, свързани с превенцията и защитата от HIV вируса. Представената презентация помогна за по-голямата информираност на учениците и за осъзнаване на ролята на всеки от нас при опазване на здравето ни.
„Да преборим боклуците“
„Да преборим боклуците“ – с този призив учениците от I ОУ се включиха в Европейската седмица за управление на отпадъците, която се проведе от 21-29 ноември. Въпреки лошото време всички ученици участваха в почистването на малката и голямата сграда на училището. Най-активни в почистването на училищния двор бяха учениците от VII а, VII б и VIII а клас.
„Дари книга“
В Първо основно училище „Св.Св.Кирил и Методий“ през месец ноември се провежда инициативата „Дари книга“. Тя цели обогатявяне на училищната библиотека с интересни книги. Всяко дете може да подари своя любима книжка или такава, която ще е интересна и на други ученици. По този начин ще се запази живота на много книги и ще се зарадват много деца.
В тази инициатива активно участие взеха учениците от VII б клас, които заедно със своя класен ръководител г-жа Светлана Спасова и в присъствието на директора на училището г-жа Албена Иванова, предадоха на библиотекаря Георги Чубриев събраните от тях книги. Те обещаха, че ще се включат в инициативата „Дари книга“ и в следващия етап, който ще се проведе през месец април.
Отбелязване на световния ден на поздравите - 21.11.15
На 21.11.2015г. нашите ученици отбелязаха световния ден на поздравите с табла, на които бяха апликирани поздрави и пожелания под различни форми (ръчички, сърчица, емотикони, детелинки и анимационни герои) :)


Футболен турнир между класовете
В състезателните игри се включиха ученици от 2а, 2б, 3а, 3б, 4а, 6а, 6б и 8a клас.
Във футболните срещи между вторите класове спечели 2а, от третите печели 3б. Четвърти клас спечели мача срещу 6б клас, а 8а победиха 6а.
Заформи се една хубава спортна седмица изпълнена с много усмивки, детски гласове и много приятни емоции. Момчетата бяха подкрепяни от мажоретките на училището.
Честито на победителите в турнира. И успех, и повече мотивация на останалите.


